تبلیغات
حلقه شهید عبدالحسین برونسی - دختر، هدیه خداست

حلقه شهید عبدالحسین برونسی
 

رهروان ولایت ـ تصمیم و اراده خداوند نسبت به بندگان عین لطف و محض محبت و جلوه عشق و رحمت و تجلى كرامت و حسن انتخاب است. او هرچه را براى بنده‌‏اش بخواهد به مصلحت دنیا و آخرت عبد است.

به كسى كه دختر عنایت مى‏‌فرماید، به آنكه پسر می‌دهد، در دامن مادرى كه دوقلوئى از پسر و دختر مى‏‌گذارد و همچنین به کسی فرزندی عطا نمی‌کند همه و همه عین رحمت و لطف، و جوشش عشق او به بندگان است.

دختر، هدیه خداست

رهروان ولایت ـ تصمیم و اراده خداوند نسبت به بندگان عین لطف و محض محبت و جلوه عشق و رحمت و تجلى كرامت و حسن انتخاب است. او هرچه را براى بنده‌‏اش بخواهد به مصلحت دنیا و آخرت عبد است.به كسى كه دختر عنایت مى‏‌فرماید، به آنكه پسر می‌دهد، در دامن مادرى كه دوقلوئى از پسر و دختر مى‏‌گذارد و همچنین به کسی فرزندی عطا نمی‌کند همه و همه عین رحمت و لطف، و جوشش عشق او به بندگان است.چهره درهم كشیدن نسبت به تولد دختر، چهره درهم كشیدن نسبت به الوهیت، مالكیت، خلقت، انتخاب و دانائى و توانائى حضرت اوست، كه گناهى بزرگ، و حالتى احمقانه، و برنامه‌‏اى بدور از منطق و حكمت است. چرا كسى از دختردار شدن كسل شود؟ مگر فرزندى كه در رحم مادر قرار دارد به اراده كسى جز خدا دختر مى‏‌شود، دختر شدن فرزند در رحم عین لطف و رحمت حق و عنایت و مرحمت اوست، باید تسلیم اراده و لطف او بود و بر نعمت وجود دختر تا پایان عمر با تمام وجود به شكر و سپاس برخاست و قدر و ارزش این هدیه و نعمت الهی را بیشتر بدانیم .توجه کنیم که رسول حق (صلی‌الله‌علیه‌وآله) داراى چند پسر به نام قاسم، طیّب، طاهر و ابراهیم شد، گرچه هیچ كدام زنده نماندند، ولى به خاطر پسردار شدن، از جانب خداوند تبریك و تهنیت به او داده نشد و آیه‏‌اى هم در قرآن مجید به این سبب نازل نشد، ولى وقتى دخترى چون فاطمه(سلام‌الله‌علیها) در رحم پاك خدیجه تكوّن پیدا كرد، سوره كوثر نازل شد و با وچود دختر بشارت خیر كثیر و نیكى دائم به او داده شد!!

پیامبر اكرم(صلى‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) فرمود:

«انَّ اللّهَ تَبارَكَ وَ تَعالى عَلَى الْاناثِ ارَقُّ مِنْهُ عَلَى الذُّكُورِ، وَما مِنْ رَجُل یُدْخِلُ فَرْحَهً عَلى امْرَأَه بَیْنَهُ وَبَیْنَها حُرْمَهٌ الّا فَرَّحَهُ اللّهُ یَوْمَ الْقِیامَهِ؛[1]خداوند به دختر، مهربانتر از پسر است، كسى كه باعث خوشحالى دخترش شود، خداوند روز قیامت او را خوشحال مى‏‌كند».

و فرمودند: «مَنْ كانَ لَهُ أُنْثى فَلَمْ‏یَنْبِذْها وَلَمْ یُهِنْها وَلَمْ‏یُؤْثِرْ وَلَدَهُ عَلَیْها ادْخَلَهُ اللّهُ الْجَنَّهَ؛[2] آنكه داراى دختر است، او را از خود نراند، اهانتش نكند، پسران را بر او مقدم ندارد، خداوند وى را وارد بهشت مى‏‌كند.

و نگاه کنید که این پیامبر رحمت و مهربانی چقدر زیبا می‌فرمایند:

«مَنْ دَخَلَ السُّوقَ فَاشْتَرى تُحْفَهً فَحَمَلَها الى عِیالِهِ كانَ كَحامِلِ صَدَقَه الى قَوْم مَحاویجَ وَلْیَبْدَأُوا بِالْاناثِ قَبْلَ الذُّكُورِ فَانَّ مَنْ فَرَّحَ ابْنَتَهُ فَكَأَنَّما اعْتَقَ رَقَبَهً مِنْ وُلْدِ اسْماعیلَ؛[3] كسى كه به بازار رود، و چیزى بخرد و آن را به خانه براى زن و فرزند ببرد، مانند كسى است كه بار مستمندان را به دوش كشیده، و او در خانه دختران را در گرفتن هدیه مقدم بدارد، همانا كسى كه دخترش را خوشحال كند به مانند این است كه برده‏اى از اولاد اسماعیل در راه خدا آزاد كرده»!!فرهنگى در تمام تاریخ بشر بدین صورت از دختردارى جانبدارى نكرده، بلكه بعكس، وضع دختران و زنان در جنب اقوام و ملل وضع خوبى نبوده، این زحمات بى‏شائبه رسول خدا (صلى‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) بود، كه انقلاب معنوى عظیمى در مسئله حیات دختران و زنان و زن‏دارى و دختردارى ایجاد كرد.

این نوشته تقدیم به بانوی پاک و مطهّر حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) که الگوی کامل برای تمامی دختران و زنان عالم، که باشد مورد لطف و نگاه ایشان قرار بگیریم، انشاءاللّه.

---------------------------------
پی‌نوشت:

1). وسائل/ج20/367.
2).میزان الحکمه/ج13/442.
3).مکارم الاخلاق/ص54.

طبقه بندی: ولادت، 
نوشته شده در تاریخ 1393/06/6 توسط یونس